Get Adobe Flash player

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Про податки (10 цитат)

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

1. «... податки складають ту частину продукту землі та праці країни, яка надходить у розпорядження уряду: вони завжди сплачуються або з капіталу, або з доходу країни ...». (Рикардо Д. Начала политической экономики и налогового обложения.: Пер. с англ.- Сочинения. Т.1.- М.: Госполитиздат, 1955. - С. 360.).

2. що «... податки, як примусові платежі окремих господарств, стягуються державою частиною для фінансування державних видатків, частиною для змін в розподіленні суспільного продукту...» (Вагнер А. Социальный вопрос .:Пер. с  нем. СПб, 1906  - С. 44.)

3. Дж. Сакс обґрунтовує податок суто економічними явищами. «Держава задовольняє визначені потреби особи, а особа, в свою чергу, за це сплачує їй певну суму грошових коштів у вигляді податків» (Сакс Дж. Рыночная экономика в России.: Пер.с англ. - М.: Экономика, 1994. - С. 340.).

4. Лоріа Уго Маццола доводив, що податки завжди розробляються і будуються тим класом, якому на даний час належить влада в державі. (Озеров И.Х. Основы финансовой науки. - М.: В.Н. 1917 . – С. 42.).

5. К. Віксель розглядав податки не ізольовано, як це робили представники маржиналістської теорії, а як засіб фінансування державних видатків. «Я застосовую сучасну концепцію граничної корисності та суб'єктивної вартості до суспільних послуг і податків індивідуальних осіб на ці послуги» (Озеров И.Х. Основы финансовой науки.- М.: В.Н. 1917 . – С. 64.).

6. Теорія податків, вписана в концепцію добробуту та справедливості, найбільш повно розкривається в працях англійського економіста А. С. Пігу. На його думку, справляння податків проходить поза ринковими відносинами і не може використовувати в оподаткуванні поняття граничної корисності. Основний принцип щодо податків за А. Пігу – принцип найменшої сукупності жертви. (Пигу А. Экономическая теория благосостояния  Т.1 Пер. с англ. – М.: Прогрес. 1985. - С. 512.)

7. В своїй фундаментальній праці «Основи фінансової науки» І.Х. Озеров відзначає, що «... податки - це обов'язкові платежі, що сплачуються підданими держави для виконання покладених на неї функцій...» (Озеров И.Х. Основы финансовой науки.- М.: В.Н. 1917 . – С. 64.)

8. Кейнс розглядає як «вбудовані механізми гнучкості», що амортизують кризові явища і рівномірно розподіляють податковий тягар залежно від доходів. (Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег. - М.: Прогресс,  1978. - С. 278.).

9. «Народ ніколи не відмовляється платити розумних податків: розумних у їхньому використанні й розумно обтяжливих». Тому головним питанням, у процесі розбудови податкової системи, є визначення того оптимального рівня оподаткування, який відповідав би соціально-економічним інтересам держави і був прийнятний для суб’єктів господарювання і населення (Демиденко Л.М. Розвиток теорії оподаткування вченими заходу // Фінанси України. – 2004. - № 5. – С. 111.).

10. Податки для тих, хто їх сплачує, - ознака не рабства, а волі (Смит А. Исследования  о природе и причинах багатства народов. – М. Издательство социально-экономической литературы. – 1962. – С. 365.).

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: