Get Adobe Flash player
Home Актуальні новини освіти Борис Жебровський: «Будемо вважати, що сьогодні відбулось народження Європейської малої академії наук!»

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Борис Жебровський: «Будемо вважати, що сьогодні відбулось народження Європейської малої академії наук!»

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

18 грудня 2013 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась презентація проекту ЄВРОМАН. Відкриваючи її заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський відзначив, що пропозиції Міністерства щодо створення віртуальної Європейської Малої академії наук прозвучали ще у вересні 2011 року на Форумі міністрів освіти європейських країн «Школа XXI століття: Київські ініціативи».

 

Після цього два роки йшла кропітка підготовка проекту, він отримав схвалення департаменту освіти Ради Європи. Заступник Міністра подякував фахівцям Національного центру «Мала академія наук» та Національної академії наук України за вдале технологічне рішення втілення цієї ідеї. Про це ІА "Наголос" повідомили у прес-службі Міносвіти.

Оксен Лісовий, директор МАН, розповів, що за ці два роки МАН постійно проводила консультації з європейськими партнерами – Баварським центром з обдарованості, Європейською організацією ядерних досліджень (ЦЕРН), Аргонською національною лабораторією, Центром розвитку Коперніка та іншими щодо можливості залучення всесвітньовідомих вчених до участі у проекті.

«Викладачі європейських навчальних закладів та вчені дослідницьких центрів зголосилися взяти участь у формуванні наукової актуальної тематики для проекту, яку юні дослідники використовуватимуть у своїй діяльності як практичні завдання», – зазначив Оксен Лісовий.

Як повідомив заступник директора з наукової роботи МАН Олександр Стрижак, ЄВРОМАН представляє собою платформу, де кожен учень створює модель власного сприйняття оточуючого середовища, на основі якого формуються матеріали в формі описів, спостережень або суджень та поєднуються за спорідненими поняттями. Ці матеріали входять до спеціальної бази за схемою класифікацій за енциклопедичним принципом тематичних дисциплін. Схема класифікацій може розширюватися, а інформаційні моделі відображаються на електронній мапі з координатами регіонів, які вони описують.

Присутні керівники українських та міжнародних навчальних закладів: державних центрів позашкільної освіти, Дитячої інженерної академії, Міжнародної української школи, Міжнародної школи «Меридіан», Міжнародної французької школи, київського ліцею інформаційних технологій № 79, та представник проекту ЄС «ІТвіннінг+» висловили бажання долучитися до наповнення змісту платформи ЄВРОМАН та брати активну участь в її роботі.

Заступник Міністра Борис Жебровський доручив керівникам структурних підрозділів Міністерства використати всі можливості для його популяризації ЄВРОМАН серед учнівської та студентської молоді та зазначив: «Будемо вважати, що сьогодні відбулось народження Європейської малої академії наук!».

По матеріалам: ІА "Наголос"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: