Get Adobe Flash player
Home Актуальні новини освіти Освітяни вийшли під стіни Тернопільської ОДА

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Освітяни вийшли під стіни Тернопільської ОДА

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

 

5 грудня Тернопільську облдержадміністрацію знову пікетували. Цього разу під стіни адмінбудівлі вийшли освітяни Тернополя. Вони вимагали справедливого розподілу дотацій та вчасної виплати заробітної плати.

 

З необхідних 4 мільйонів Тернополю дають лише 500 тисяч, кажуть освітяни, і розцінюють це як тиск, через те, що беруть участь в загальноміському страйку, повідомляє TV-4.

В департаменті освіти та науки облдержадміністрації cитуації не коментують.

“Вимагаємо справедливого розподілу дотацій, часткове фінансування шкіл – шлях до руйнації освіти, припиніть знищувати позашкільну освіту, віддайте наші гроші за грудень”, з такими вимогами сьогодні під стіни Тернопільської облдержадміністрації прийшли освітяни. До них приєдналися учасники загальноміського страйку з Театрального майдану.

“Освітянам за рік не вистачало 17 мільйонів, освітяни Тернополя зекономили 13 мільйонів. От сьогодні, щоб заплатити освітянам зарплату за грудень, потрібно 4 мільйони. Ми освітяни знаємо, що державна адміністрація отримала державну дотацію, досить значну суму. І що вони зараз роблять? До нас якесь ставлення неправильне, упереджене. Всім районам фінансують нестачу коштів у повному обсязі, а Тернополю дають від 4 мільйонів лише 500 тисяч”, – розповіла голова профспілки освітян Тернополя Валентина Кухар.

“Ми писали заяви на відпустки без збереження зарплати, ми скорочували заняття гуртків, деякі години зменшували, лише б зекономити, щоб фонд зарплати вистачив до кінця року. Але, наприклад, нашому колективу не вистачає 200 тисяч гривень. Зараз чуємо, що готується розподіл між районами і містом, так місту дають тільки 500 тисяч на 80 навчальних закладів”, - каже директор Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов Степан Дудяк.

Освітяни Тернополя кажуть, таким чином на них тиснуть через те, що в місті оголосили канікули, практично всі вчителі та учні беруть участь в загальноміському страйку.

“Подивилися, що ми на майдані, діти на канікулах, ми там, значить нам не треба давати гроші, гроші йдуть туди, на Єнакієво, на Донецьк, на Харків, які дуже активно підтримують владу. Ми ж в одній області, це вже поділ навіть не з Києва, це поділ тут на місці, от завтра обласна рада, звичайно ми будемо стояти до кінця. Будемо стояти, поки наша освіта, поки наш губернатор, наша влада, не зрозуміють, що є в нашій області місто Тернопіль і є багатотисячна армія освітян, яка не відступить”, – наголосила ректор Галицького інституту імені В. Чорновола Марія Бабюк.

До учасників акції протесту з Тернопільської облдержадміністрації так і ніхто не вийшов.

По матеріалам: ІА"Наголос"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: