Get Adobe Flash player
Home Освіта та економіка Освіта чи гроші: що є пріоритет но №1?

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Освіта чи гроші: що є пріоритет но №1?

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

Освіта чи гроші: що є пріоритет но №1? Важке питання…

Без освіти (знань) здобуток фінансового блага неможливий, але я не можу назвати освітні заклади  виключними джерелами освіти (знань).

Потрібно чітко зрозуміти що в даному питанні ми маємо на увазі під словом «освіта» - пластиковий диплом про закінчену освіту, чи блискучий,досконалий багаж спеціальних знань з тієї чи іншої спеціальності? Якщо застосовувати це питання до кожного окремого індивіда, то це все залежить від того в які ситуації перебуває людина,однозначної відповіді бути не може.

 

Можна спробувати порівняти всі «за» та «проти» якщо цю тему розглядати через призму ситуації в Україні.

За словами експертів, відсоток працюючих студентів в найближчі роки буде тільки рости. Добре це чи погано - судити поки складно, занадто вже багато взаємодіючих факторів.

Але виникає справедливе питання - а що ж держава? Як держава ставиться до повальної трудової, а не навчальної зайнятості студентів? Якщо судити з існуючої, то держава працевлаштування студентів заохочує. Чи думає Вона при цьому про якість випущених фахівців? Навряд чи. Можна провести аналогію, з радянським, скажімо періодом. У радянський період вища освіта бачилася пріоритетом і була чи не обов'язковою. Звідси стипендія, на яку можна не тільки заплатити за проїзний, доступність освіти, безкоштовні гуртожитки,працевлаштування тощо. Зараз, коли стипендії куди нижче прожиткового мінімуму про зацікавленість держави говорити складно. Змінилося все. У тому числі і відносини суспільства. Колишній студент - романтик у довгому шарфі без гроша в кишені. Нинішній студент - юний маклер з палаючим поглядом підростаючого менеджера середньої ланки.

Наразі я відверто можу сказати що для мене на першому місці стоїть робота та фінансова винагорода яку вона мені приносить. Але це не означає що знання(освіта) менш важлива,тому що це два нерозривно пов'язані фактори.

Освіта потребує грошей  - гроші потребують освіти.

Гурковський Владислав

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: