Get Adobe Flash player
Home Освіта та економіка ОСВІТА ТА ГРОШІ: ЩО ВАЖЛИВІШЕ?

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

ОСВІТА ТА ГРОШІ: ЩО ВАЖЛИВІШЕ?

Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 

У книзі «Суд над системою освіти», виданій у США, зазначається: «Освіта потребує грошей, а гарна освіта – великих грошей. Інших можливостей немає, i все-таки освіта є набагато дешевшою i рентабельнішою, ніж будь-що інше». Отже, питання освіти та грошей, їх співвідношення, взаємозв’язку духовного та матеріального залишається актуальним. Чи можливо здобути якісну освіту, не маючи грошей? Чи може багато заробляти малоосвічена людина?

На відміну від передових країн світу, де існує взаємозалежність між рівнем i якістю отриманої освіти, в Україні такого не спостерігається. За часів СРСР казали: «Щоб мало заробляти, треба багато вчитися». I взагалі неосвіченість i малокультурність виступали свідоцтвом політичної, класової благонадійності.

У непевні часи перехідного періоду з’ясувалося: щоб бути успішним, багато учитися не треба. Основними засобами досягнення успіху стали особисті зв’язки i нерозбірливість у засобах. Що стосується освіти, то важливі не знання, а диплом, неважливо який i яким способом отриманий.

За умов невизначеності i нестабільності перехідного періоду влада i бізнес в Україні просто не хочуть вкладати великі гроші в освіту. Люди, які перебувають при владі, на словах виступають за реформи i модернізацію системи освіти. Однак насправді не зацікавлені в кардинальному поліпшенні освітянських справ. Занадто довгий шлях до кінцевого продукту, а прибутки бажано отримати якнайшвидше.

От i виходить, що у співвідношенні «освіта—гроші» остання категорія залишається пріоритетом, все підпорядковано прибутку, а освіта, про реформування якої так люблять говорити наші посадовці, фінансується за залишковим принципом. Хоча, як свідчить недавня історія, можна стати міністром i не маючи диплома про вищу освіту…

Харлан Ганна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: