Get Adobe Flash player
Home Освіта та економіка Проблема поєднання навчання і роботи для студентів

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Проблема поєднання навчання і роботи для студентів

Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

 

Кожна людина, навчаючись у будь-якому навчальному закладі або працюючи у будь-якій сфері, прагне бути, якщо не найкращою, то принаймі не гіршою за інших. Вона прагне показати свої найкращі якості, як професіоналізм, творчість. Це вимагає багато сил та часу. Адже необхідно підготуватися до заняття чи «роботи», знайти потрібну інформацію, вивчити деякі факти тощо. Якщо запитати у будь-якого студента, вчителя чи іншого працівника як пройшов його день, то у відповідь можна почути «багатогодинну» розповідь з різними подробицями їх «важкого дня». І це якщо людина займається однією діяльністю: роботою чи навчанням.

 

А як же, щодо тих людей, які поєднують навчання і роботу? Адже в Україні більша половини студентів працює, навчаючись. Деякі з них працюють, щоб оплатити своє навчання; інші – щоб отримати стаж роботи, або заради задоволення. А дехто навчається, щоб працювати. Але, не зважаючи на причини поєднання навчання і роботи, їм доводиться працювати вдвічі більше. І це важко. Я б навіть сказала, надзвичайно важко.

Мені про це досить легко казати, адже останні півтора роки я сама поєдную навчальну діяльність із працею в школі. Так, я – студентка, але і водночас я – вчитель.

Мені як студенту НПУ ім. М. Драгоманова, майбутньому магістру хочеться показати себе із найкращої сторони. Хочеться ходити на заняття добре підготовленою із вчасно виконаними завданнями.

В той же час я – як вчитель початкової школи, класний керівник, вчитель англійської мови теж повинна постійно вдосконалювати свої професійні та творчі якості і здібності. Постійно слідкувати за новою інформацією, змінами в житті українського суспільства тощо. Звичайно, мені також доводиться дуже ретельно готуватися до уроків, перевіряти зошити, щоденники.

Поєднання цих діяльностей важке, але можливе. Особливо при раціональному використанні часу. Та, на жаль, не в наш час. Оскільки у вчителів, крім їх безпосередньої роботи з дітьми, дуже багато «зайвої» документації, яку доводитья робити, як кажуть, «із сьогодні на вчора». Саме із-за таких моментів і важко поєднувати навчання і роботу. Тому що доводиться постійно переглядати свій режим дня і «рухати» далі деякі справи. Це призводить до того, що у мене залишається дуже мало часу на відпочинок.

Можливо, у майбутньому студентам, що працюють, буде легше поєднувати роботу і навчальну діяльність. Та зараз це ще неможливо. Адже будь-яку роботу потрібно виконувати. Виконувати її потрібно добре і вчасно. Але ніхто не питає: «Де? Як? Коли?» її виконувати. Ніхто не намагається допомогти, а лише дає завдання і вимагає готового результату.

Можливо все, що я написала вище – це лише моя суб’єктивна думка. Та в той же час я спробувала викласти тут «свої сумні думки» з якими погоджуються мої знайомі.

Мельниченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: