Get Adobe Flash player
Home Освіта та наука В чому полягає ідея Університету?

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

В чому полягає ідея Університету?

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

 

Як визначив О.Долженко, ідея університету - ідея людини, яка розвивається. Саме тому ідея університету не може бути незмінною - вона змінюється з розвитком самої культури. Зміна епох завжди ініціює питання про майбутнє та необхідність зважити що відбулося. Так, майбутнє України залежить від темпів розвитку суспільства, а це потребує активної участі в цьому процесі освіти та науки.

Поряд з класичним визначенням університету заслуговує на увагу ідея про те, що університет взагалі, перш за все - центр культури, духовності, і обов'язково - освіти, науки, професійного становлення фахівців.

 

Освіта як процес носить суспільний характер, здійснюється в суспільстві і за суспільно визначеними стандартами, саме суспільство визначає суть і спрямованість освіти, її результативність, пріоритети і цінності освітнього процесу.

Крім того університет - це ще й особлива атмосфера, певний світ, до якого потрапляє студент. Визначенням особливого духу університету свого часу займався Ньюмен. У основі моделі Ньюмена лежить особливе уявлення про самостійну, автономну діяльність студента. Спочатку студент наслідує старшим через їх авторитет і досвідченість, в подальшому цій засвоєній поведінці починають наслідувати і інші люди, що оточують студента (випускника) поза стінами університету.

Натомість, університет, як зазначає Гумбольдт, не лише передає знання та навички, а й характерною його ознакою є „ставлення до науки як до нерозв'язаної проблеми, а відтак постійний стан пошуку, на відміну від школи, що має справу з готовими, остаточними знаннями та викладанням".

Материнська Є.О.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: