Get Adobe Flash player
Home Освіта та суспільство Філософія як формування образу людини

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Філософія як формування образу людини

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Чи з самого дитинства людини бажає мати своє бачення на оточуючий світ, на речі навколо нього, на події та зміни, що відбуваються?  Якщо з дитинства, тоді чи кожна людина? Можливо. Але в сьогоднішньому суспільстві ми можемо розслабитися. Наші батьки (зі всією своєю відповідальністю) вкладають трьохрічній дитині планшети у руки. Тому можна не сумніватися, що к 14 рокам у цієї самої дитини з’явиться і «своє бачення світу», і сформується «своя незалежна думка», одним словом - сформується все. Незалежно від того, чи з самого дитинства вона хотіла цього формування , чи тільки зараз, чи навіть і ніколи не прагнучи цього, сформується. Якщо ж зовсім розслабитися, все це сформують і без участі самого індивіда, шляхами нав’язування, навіювання та переконання. І чи можна буде назвати таке «своє бачення світу» філософією? Моя особиста думка – це буде настільки ж самостійне незалежне мислення , наскільки можлива вірогідність того, що мале цуценя французького бульдога виросте великим вовком. І вуха майже ті самі, і лап стільки ж, але відсутній той дух, що формує образ самого вовка.

Художник пише картини палітрою обраних ним кольорів, в яких він бачить світ, виводить лінії, відповідно до його відчуттів; поет передає на папір ті самі слова, що найточніше,на його думку описують його стан – влучно, в ціль! Вони використовують свій інструмент для націленої передачі свого бачення світу, для вираження свого світу. Я вважаю це їх філософія, творення їх образу.

Ще сторіччя назад людина не знала життя без щоденників, без листів в які вона виливала свої думки, переживання. Здавалося так легко висловити свої почуття. Люди вважали за талант вміння красиво говорити! Вважалося найвищою похвалою, коли, дивлячись на почерк на папері, людина не могла приховати свого захоплення. Мені здається, тоді і самі думки людей були глибші, і передавати свої почуття на словах вони вміли краще. Та на превеликий жаль, завдяки формуванню сьогоднішнього образу суспільства, нам достатньо трьох слів для спілкування, яке перетворилося на суху передачу інформації. Читаючи книжки письменників XVIII-XIX  століття, здається, що зараз люди просто не вміють розмовляти. Що ж казати про формування особистостей,коли наявні величезні проблеми з формування самої думки.

Вміння бачити світ своїми очами, мати свою точку зору – є філософією, що творить наш образ. Слово – як засіб. Вміння володіти словом. Використати його вміло, обмірковано для досягнення поставленої цілі. Зараз це залежить від нас, щоб потім залежало від наших дітей, які в свою чергу виховуватимуть своїх.

Філософія для кожного своя; відносність чорного і білого, надання оцінки речам – це все формує образ нашого суспільства. Для всіх по різному, але найважливішим є те, щоб вона була.

Чирікіна Дар’я

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: