Get Adobe Flash player
Home Освіта та суспільство Не всі навчальні заклади дають достатньою професійну підготовку

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Не всі навчальні заклади дають достатньою професійну підготовку

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Я вибрала тему: «Проблема працевлаштування випускників навчальних закладів». Вважаю цю тему актуальною, особливо в Україні. Підтвердженням цього є результати державної служби статистики України. Проаналізувавши таблицю даних, я бачу, що рівень безробіття молоді у 2000 році складав 18,3%, до 2005 знизився до 16,3%, а в 2011 набув свого піку 18,7%.

Як бачимо це – наслідки. Що спричинило таку проблему? На мою думку, проблема починається ще зі школи. Профорієнтаційна робота з учнями старших класів недостатня: учні не знають, які професії затребувані на ринку праці, перелік існуючих професій та їх сутність, корисність, важливість.
Майже всі навчальні заклади зосереджені в столиці, або в деяких великих містах по Україні. Тому після закінчення Київських навчальних закладів випускники неохоче повертаються, або зовсім не повертаються працювати по місцю проживання. Сільськогосподарські та технічні професії особливо є мало затребувані і не підтримуються державною владою. Тому люди, які схильні до таких видів праці залишаються безробітні. Йде одностороннє спрямування на інтелектуальні види праці.
Сходинкою до навчання є курси. Але всі можливі професійно ознайомчі гуртки, курси, навчання в навчальних закладах є платними. Не всі батьки спроможні фінансувати навчання своїх дітей. Тому, часто студенти навчаються не за покликом душі, а де спроможні. Студент, який не любить свою професію, найчастіше за нею не працює.
Ще однією проблемою є те, що не всі навчальні заклади дають достатньою професійну підготовку студентам. Відбувається слабкий зв'язок між набуттям теоретичних знань та практичними навиками ще під час навчання. Це призводить до некваліфікованих, а тому і мало затребуваних працівників. Відсутня співпраця між навчальними закладами, роботодавцями і органами місцевої влади.
Роботодавець має безліч причин незацікавленості обрання нових кадрів, тому що потрібна витрата фінансів та часу на стажування випускників навчальних закладів. Роботодавці більш зацікавлені в людях що мають досвід роботи. Низька заробітна плата знемотивовує випускників йти працювати за фахом.
Особисто я зіткнулася з проблемою працевлаштування. На сьогодні ринок праці за фахом «психолог» - перенасичений. Випускників навчальних закладів дуже багато, що спричинює велику конкуренцію і безробіття. Навіть, якщо вдається працевлаштуватися, то в більшості випадків немає належних умов праці: найважливіше - відсутність кабінету за вимогами, відсутність методичної бази, непорозуміння з адміністрацією в сфері навантаження, а саме: завантаження психолога роботою не по фаху, а також заробітна плата не є конкурентною. Все це знижує мотивацію для плідної роботи.
Надією на покращення є новий законопроект про зайнятість населення, який був затверджений Верховною Радою 5-го липня 2012 року. Відповідно до закону трудовий стаж студентів буде починатися від початку стажування з відкриттям трудової книги. Випускники, які забажають працювати в сільській місцевості будуть мати матеріальну підтримку для початку роботи.
Отже, як бачимо багаторічна проблема помалу починає рухатись з місця. Але це тільки крона дерева, а корні проблеми так і залишаються не вирішеними: організація профорієнтації старшокласників, доступні підготовчі курси, зв'язок вищих навчальних закладів з загальноосвітніми і тд. Сподіваюсь, що загальна проблема найближчим часом вирішиться в повному обсязі й матиме позитивний результат.

Синяк Світлана

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: