Get Adobe Flash player
Home Освіта та суспільство Проблема вибору професії: основні помилки абітурієнтів

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Проблема вибору професії: основні помилки абітурієнтів

Рейтинг статті: / 6
НайгіршеНайкраще 
Головна статті
Проблема вибору професії: основні помилки абітурієнтів
Частина 2
Всі сторінки

Ця тема мені близька, тому що спочатку я обрала професію і втупила до вузу за компанію з подругою, але потім, зрозуміла, що це не моє  і вирішила піти з вузу взагалі. Думаю, я не одна така. Тому вступ за компанію можна вважати однією з помилок абітурієнтів. За компанію йти не варто, якщо мрії у вас не співпадають, можливо зайняття з однієї спеціальності зруйнує вашу дружбу через заздрість тому, що хтось кращий і має успіхи в навчанні, а в подальшому – кар’єрі . Можливо ваш товариш мріє стати журналістом, а ви вмієте малювати, чому б не піти на дизайнера, чи, наприклад , на поліграфію і потім разом створити бізнес – розробивши нову ідею для журналу, чи серію книг. Навчання на різних спеціальностях чи в різних вузах ніколи не стане на заваді справжній дружбі.

Взагалі потрібно починати розмірковувати про обрання майбутньої професію, не самому, а з батьками чи дорослими, вчителями, починаючи з класу 7-8, щоб якщо що, то піти навчатись вже після 9-го класу, не витрачаючи даремно часу на цю вищу освіту, обравши якусь технічну чи робітничу спеціальність. Які хоч і не вважаються сьогодні престижними, але мають  попит серед роботодавців та й взагалі люди, які можуть працювати руками завжди потрібні.

Але багато хто, маючи схильність до роботи руками біжить за престижем, модою, обираючи своїм профілем економіку, юриспруденцію, журналістику, а потім не знають куди бігти зі своїм дипломом, адже людей із такою спеціальністю море, а професіоналів малувато. Тому що далеко не всіх обраний предмет «всмоктує» повністю, у деяких бажання навчитись взагалі зникає. Тому ще одна помилка – гонитва за модою.

Згадуючи про батьків трошки раніше, хочу зауважувати, що до батьків варто прислуховуватись, але не завжди робити те чого вони очікують і чого прагнуть від вас. Дуже часто батьки прагнуть реалізувати через дітей свої несправджені мрії і пропонують дітям обрати ту чи іншу професію, або ту яку мають вони для продовження династії, ну, наприклад, хірурга. А що якщо ви прагнете стати художником чи юристом? Невже ви бажатимете працювати за тією професією, яка вас буде дратувати і не приносити задоволення. Не знаю, що там з раєм, чи наступним життям, існує реінкарнація чи ні, але бути щасливим варто вже сьогодні, займаючись улюбленою справою або вивчаючи улюблені предмети. Але якщо ваші бажання співпадають з бажанням батьків, то це навіть краще. Адже у них вже напевно є зв’язки і після закінчення вузу ви будете влаштовані на роботу та й без порад в складні хвилини не залишитесь.

Багато хто мріє стати відомим, прагне популярності, такої як у їх кумира. Та йдучи до театрального, напевно не замислюється, що це все не так просто стати актором чи співаком. Не факт, що ти коли-небудь потрапиш на екран чи ту ж сцену, що вже казати про головні ролі. Творчі професії – це в основному нестабільний заробіток, купа витраченого часу та нервів, недоспані ночі, а все заради того, щоб провести улюблену мільйонами ранішню передачу та посміхнутись зранку з екрану телеприймача. А навіть якщо все складеться вдало, чи готовий ти читати в журналах, газетах, Інтернеті образливу неправду, плітки про себе та своїх близьких?Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: