Get Adobe Flash player
Home Освіта та суспільство

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Освіта та суспільство

Модель університету моєї мрії

Рейтинг статті: / 7
НайгіршеНайкраще 

Університет моєї мрії – це поєднання передових технологій, педагогічних розробок та відповідної матеріальної бази.

Прикладом такого університету слугував Білоруський державний педагогічний університет імені Вадима Танка, який мені нещодавно випала нагода відвідати. Але, звісно, моя модель університету не стане повною копією вже існуючого, я тільки послуговуватимуся певними принципами його функціонування та організації.

Отже, університет моєї мрії повинен мати найновіше технічне обладнання. Це стосується не стільки комп’ютерів, проекторів та іншого, хоча це теж дуже необхідно. Але, на мою думку, варто обмежуватися певною кількістю людських ресурсів, які є допоміжним та обслуговуючим персоналом. Так, наприклад, замість працівників деканату – методистів, секретарів – потрібно налагодити систему електронного прийому заявок, видачі-прийому журналів (на кшталт конвеєра під куполом Мінської наукової бібліотеки). Це значно пришвидшить процедуру та прибере непотрібні вакансії. Також мають бути електронні книги запису на прийом до декана кожного факультету, його заступників, завідувачів та працівників кафедри. Це зекономить час і студентів, і викладачів і припинить безперервний потік студентів на кафедри.

 

Властивості сучасних цінностей молоді

За останні десятиріччя як в нашій країні так і за кордоном проблема цінностей і ціннісних орієнтацій набула особливої актуальності. Ці поняття є об’єктом дослідження багатьох наук зокрема, філософії, психології, соціології, що говорить про їх складність та багатоплановість.

На мою думку можна зупинитися на основних властивостях цінностей. Їх можна поділити на три категорії:

Ті цінності, які для однієї людини є цінними, інша особа може недооцінювати, або зовсім не вважати за цінність. Таким чином, однією з найхарактерніших властивостей цінностей – її суб’єктивність.

 

Як підтримати обдаровану молодь?

Проблема нетермінового характеру, саме так можна охарактеризувати сучасний стан допомоги обдарованій молоді. Можна довго розповідати про те, що молодь – основа будь якого суспільства, що в давнину все було не так як зараз і т.д. Але факт залишається фактом – обдарованій молоді приділяється недостатньо уваги. І що ж в такому випадку робити?

Я пропоную 3 кроки які б значно покращили сучасний стан цієї проблеми.

  1. Виявлення. На цьому етапі провідну роль займають батьки та вчителі, компетентні люди. Цей крок передбачає включення (знаходження, відкриття з подальшим включенням) обдарованої особи у спеціальне, заздалегідь створене середовище, обдарованих.
 

Середня школа готуватиме клоунів

Посеред мальовничого парку на галявині розташувалася Дитяча школа мистецтв. Це 3-х поверховий будинок приємного салатового кольору з великими вікнами-арками. Арки оздоблені кольоровою мозаїкою. Коаф будівлі настільки незвичайний, що притягує очі кожного прохожого. А вже про дітей — і говорити нічого. Вони збігаються сюди так, як бджоли злітаються на солодке.

Кожному цікаво подивитися, як на передньому пай велика киця ласує морозивом. Киця і морозиво - мрія дітлахів та дорослих. Кицьку можна й хочеться погладити, а морозиво - дуже смачний десерт.

 

Проект Вищої школи дизайну

Вища школа дизайну існує для творчих дітей, що мають неймовірні здібності творити незвичайні речі, макети, одяг, іграшки тощо. На навчання запрошуються учні 9 і 11 класів, тривалість навчання 4(3) роки.

Щоб стати абітурієнтом школи потрібно пройти співбесіду. Співбесіда, як і весь навчальний процес в школі здійснюють найкращі учні, тобто учні діляться досвідом, знаннями, уміннями і навичками між собою. «Першокласники» перший свій урок у школі «проводять» самі, тобто знайомляться зі своїм колективом, новими друзями. Як уже згадувалось вчителів, дирекції у школі немає, є президент, який обирається раз на рік — це учень, якого обирають вихованці школи самі. Існує і передвиборна компанія — діти представляють свої роботи, активно навчають інших дітей, дружний та справедливий, обов’язковим для президента є відсутність шкідливих звичок. Допомагають керувати навчальним та виховним процесом заступники — прем’єр-міністр освіти школи та прем’єр- міністр виховання школи, і секретар. Кожен тиждень у школі проходять виховні заходи, концерти, змагання, дискотеки тощо.

 
Більше статтей...
На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: