Get Adobe Flash player
Home Освіта та суспільство Завдання школи

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Завдання школи

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

 

Перш за все, одним із завдань школи має стати навчити дітей мислити, хоч пам’ять розвиває завчання віршів, текстів, та це прийшло із радянської ще Росії і не є ефективним і правильним підходом до навчання. Та все залежить від того, кого ми хочемо виховати - вільну, творчу особистість чи людину - механізм у великій системі, слухняну і нічим від інших не відрізнятися. Та щоб удосконалити розум, треба більше роздумувати, а не завчати.

Пропоную школу пошуку, свободи, де вільні заняття, діти живуть у школі, ближче до природи. Існує режим, коли всі пробуджуються, але в іншому - вільний вибір, дітям даються завдання не лише математичного характеру, а на вирішення різних життєвих ситуацій, світових. Дитина без підказок, у собі шукає вихід, вона мислить. Це розвиває розум і духовність. Воля, вміння робити вибір і відповідати за нього, поряд можуть навчатися і батьки, бо діти різного віку навчаються разом, немає поділу. Вчаться знаходити себе саме на природі, працюючи із землею, місце у житті, ціль, призначення. Ми живемо зараз або сонні або маріонетки, і як особистості далеко не доходимо, мало себе знаємо і використовуємо. По бажанню можна не бути на заняттях, а лишитися на одинці. Дитина не насильно, а сама робить вибір, я вважаю, що кожен знайде, чим зайнятися, бо людей без покликання немає, є загублені. Можна нічим не займатися, коли так хочеш, можливо, не час, ти не дійшов рівнем до цього, що інших цікавить. Повернення до першоджерел, до природи, вивчення іноземних мов, стародавніх, щоб читати будь - що, допоможе молодій людині себе знайти. Комусь це здається зразком застарілої селянської школи.

А хіба сучасний розвиток піклується про душу сучасної людини? Ну і що , що розвиток техніки, так би мовити життя йде вперед, чому декому не вистачає знання, чим зайнятися у вільний час. Зараз зовсім мало істинних вчителів. Система, мабуть, винна. У цій школі не гнобителі - тирани, а мудрі вчителі, що бачуть у корінь, як психологи, коли б’єшся у, зачинене вікно, показують, що є ще відкрита кватирка. Не штовхають, а показують варіанти. Хоч згодна, часом потрібне штовхання, щоб навчитися літати, коли сам не хочеш. Важливе спілкування з різними людьми, дітьми, свобода пересування на так званих заняттях.

Самі готують, прибирають, і добре, коли школа - садок разом поєднані.

Багато творчості, виступи, проекти, всі, хто хоче, відкритий простір для розвитку, самовдосконалення, становлення і росту.

Девіз - не змінювати себе, а повертатися до себе.

Діти щодня можуть самі вигадувати девізи дня, облаштовувати, творити свою школу. Все роблять з душею, віддано, і все важливе, бо частина їх життя. Можливо, лякає певна обмеженість у стінах школи, але обмеженість, як відомо, починається з думки.

Обладнання сучасне, різні експонати. Прогулки на природі, чи спорт, як хто хоче.

Емблема - не книга, а вітка із квітом і плодом, як символ росту постійного, циклічного, поетапного, зрілості, розквіту. Гілка мені асоціюється зі сходом, що віє мудрістю.

Дім дуже впливає на дитя, тому краще, коли діти тут з рання з батьками, інакше дещо , що прийшлоз родини , не можливо перевиховати і змінити. В принципі, може, і не треба.

Завдання школи- Розвивати самостійність,

Мислячу, творчу особистість,

Вирішувати життєві ситуації правильно, з оптимізмом, спостерігати результати, відчувати відповідальність,

Знати світові новини, хоч вони в певному сенсі маніпуляції, в принципі, як бажаєте, лиш в міру,

Велика бібліотека, стимулювати читання, і творчість,

Вивчати природу і себе,

Екскурсії.

Вільна обстановка, зовнішній вигляд і відчуття себе господарями, хоча б свого життя.

Як після такої школи йти у вищі навчальні заклади? Можна до всього адаптуватися, якщо щось не влаштовує, міняти це чи погляд. Головне вирішити - треба вам це чи ні. Самопізнання допоможе у виборі майбутньої професії. Краще, щоб по душі, по собі, щоб радісніше було. На духовному рівні ми високі особистості, щоб дозволяти так над собою знущатися життю. Хоч, може, якщо це маємо, значить ми самі так обрали.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: