Get Adobe Flash player
Home Освіта та влада

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Освіта та влада

Які 3-4 перші накази я видам, якщо я буду міністр освіти.

Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 

Якщо я буду міністром освіти, то видам такі накази:

 

Болонський процес: практичні проблеми

Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 

У рамках впровадження Болонського процесу в Україні було проведено низку реформ, але, на нашу думку, вони характеризуються незавершеністю. Існує маса аналітичних статей, автори яких порівнюють українську систему освіти із  західноєвропейськими, наголошуючи на значних відмінностях між ними. У своєму есе, в першу чергу, ми зупинимося на тих проблемах, з якими мали справу особисто.

 

Університет формує особистість

 

«Между человеком образованным и необразованным такая же разница, какмежду живым и мертвым.»

(Аристотель)

Ще в Древній Греції в стародавні віки люди наголошували на тому, що освіченість є найбільшею привілеєю людини. Так, люди розуміли, що освіта розкриває можливості та перспективи, допомагає мислити, а значить існувати.


Загальновідомо, що в 21 столітті інформація і знання стають важливим ресурсом, показником ступеня розвиненості суспільства. У зв'язку з цим все більше розуміння зараз знаходить значимість освіти.

 

Мені уявляється Міністерство освіти, як замкнута економічна система, в значній мірі, працююча сама на себе...

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Мені уявляється Міністерство освіти, як замкнута економічна система, в значній мірі, працююча сама на себе. Праця відбувається без належного контролю якості, без плану кількості і відповідальності за подальшу долю людей, що закінчують навчання.

Система набирає обертів і не відчула значних економічних потрясінь перехідного періоду. Розвалювались заводи і фабрики, сільськогосподарські підприємства і наукова галузь, а кількість вищих навчальних закладів збільшувалась, вони набували іншого, вищого, статусу. Інститути перетворювались в університети та академії. А це означало, що кількість викладачів з науковими званнями збільшувалась і процес цей продовжується.

Разом з тим, постійно наголошується про мізерність коштів, які держава направляє на освіту. Заробітна плата освітян не задовольняє мінімальних потреб фізичного існування. 

 

Університет - осередок освіти чи корупційний монстр?

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Ця думка не є риторичною, вона є фактично зрозумілою для кожного учня, студента, викладача. Але кожний з них розуміє цю вищезазначену тезу по різному, і це добре. Тому що кожна особистість індивідуальна і має право на власне бачення проблеми і шляхів її вирішення. Головне слово в тезі - це роль, значимість університету як освітнього центру в житті людини.

Але...кожний індивід розуміє це слово по різному. Для когось - це осередок отримання знань для майбутньої професії; просте бажання бути освіченою особистістю;центр культурно-просвітницької діяльності; місце самореалізації, і навіть, як не дивно це звучить,звичайне приміщення, щоб вдома не сидіти. Але дізнатися, яка ж думка переважає? Соціологи проводять дослідження, анкетування, тестування, але чи достовірно відповідають студенти, які не мають на меті відповідати чесно, а роблять це тому що їх запросили на студентське опитування?І навіть думка першокурсника вищого навчального закладу і студента, наприклад першого курсу, - хоч і навчаються вони в одному ВУЗІ не може бути однаковою. Але й не можна викреслювати чи не зважати на будь яку думку по цьому питанню, тому що в кожному висловлюванні є доля правди. І роблячи певні висновки даному роздуму, можна сказати, кожний учень, який закінчує школу, кожний студент, кожний викладач ніколи не скажуть, що вони шкодують, що навчаються чи працюють в університеті, кожний зі своїх причин, - але не шкодують. Ніколи не будуть байдужі до долі університету, тому що вони пов'язані з ним, вони частинка великої системи отримання знань та вмінь, які їм можливо і знадобляться в життєдіяльності та самореалізації. Я, як студент, можу лише допустити, що ті студенти,які скаржаться на університет, на викладачів, вони просто хочуть висловити свою думку, але шляхів як правильно коректно це зробити просто ще не знайшли.

 
Більше статтей...
На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: