Get Adobe Flash player
Home Освіта та влада

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Освіта та влада

Зовнішнє незалежне оцінювання, точка зору студента

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

 

ЗНО - тема яка не дає спокою останні чотири роки. В суспільстві відбуваються гострі дискусії, і це не дивно, адже з одного боку тести вирівнюють можливості всіх абітурієнтів, а з іншого закривають двері до вищої освіти деяким випускникам 11-х класів. Моє ставлення до тестування протягом останніх років змінювалось і остаточно не сформувалось, та зваживши всі позитивні і негативні сторони, я дійшов висновку, що вони потрібні після удосконалення всього освітнього процесу. Для кращого аналізу розглянемо всі за і проти. До першої категорії віднесемо рівні умови кожного випускника, тобто кожен виконує завдання однакової складності. Вступ до вишів став менш корумпованим. З іншої сторони рівень викладання в сільських школах значно нижчий ніж у міських і тому без додаткової підготовки сільські діти втрачають вищезазначену рівність, також тести не враховують рівень психологічної підготовки, що я побачив особисто, коли менш сильні в навчанні учні краще здавали тести за тих хто дійсно добре готовий до них, і все через те, що вони не нервували так сильно і не втрачали концентрацію. Також важко оцінити в тестах творчі здібності, а в багатьох вузах творчість є основним. Багато негатива від того, що панікуючи абітурієнти свої результати подають в усі можливі вузи і на всі можливі факультети, наскільки дозволено законом, відбираючи місця у тих в кого результати гірші.

 

Маємо навчити управлінців освіти сучасним приципам менеджменту

На сьогоднішній день освіта в Україні розвивається, модернізується згідно європейської та прагне до євроінтеграції. Проте деякі галузі нашої освіти, такі як професійно-технічна галузь почала занепадати і це не тільки тому що сьогоднішні майбутні учні цих навчальних закладів прогнуть мати професії економістів, юристів, психологів, соціологів тощо, а професійно-технічні навчальні заклади надають професії робітничого спрямування.

Криза пов'язана з тим що є керівники навчальних закладів які не мають освіти управлінця і з тим не мають управлінських навичок, а мають лише педагогічну освіту і великий досвід роботи у навчальній установі. Потрібно підвищувати рівень знань керівників саме в управлінській сфері.

Навіть за бажання покращити освіту України до європейських стандартів не потрібно забувати про те що студенти у Європі та Україні різні і наші студенти не зовсім підготовлені до європейської системи освіти (самостійний вибір предметів, розуміння що освіта потрібна перш за все самому студенту), проте потрібно покращувати в Україні освіту відповідно до європейського рівня (щоб дані знання в наших навчальних закладах були такого ж високого рівня як і у будь-якому європейському навчальному закладі).

 

Тільки при своренні належних умов для студентів їх увага з заробляння коштів буде переключена на підвищення освітнього рівня

 

На сьогоднішній день питання поєднання роботи і навчання є актуальним і потребує привернення до себе уваги. У студентів є потреба отримати освіту, але в той же час, необхідно мати кошти для задоволення своїх потреб. Причому аби гарно заробляти людині потрібно витрачати досить багато часу, а особливо студенту, який ще не є досить кваліфікованим працівником. Витрачаючи багато часу, студент має змогу мало уваги приділити навчанню, а тим самим засвоїти знання аби їх використовувати у майбутньому для обраної професії. Рівень стипендій на даних момент є нормальним, але ще не достатнім для того, аби не виникало спокуси працювати, щоб отримати більше. У такому випадку, вбачаю можливим варінт зменшення предметів не по спеціальності. Тим самим ми можемо збільшити кількість годин, які можемо витратити на навчання та роботу, при цьому менше завдаючи шкоди першому.

Одним з важливих моментів є необхідність підняття стипендій до такого рівня, на якому не виникає необхідності підробити. Другий момент, яким можна скористатися – це вільний графік відвідування занять. Однак у такому випадку можуть бути свої недоліки: студент засвоює інформацію.

Тільки при своренні належних умов увага з заробляння коштів буде переключена на підвищення освітнього рівня.
Важливим та складним є питання з житлом для студентів. Вони знаходяться у ситуації, коли або не надається житло, або надається місце у гутрожитку з неналежними умовами для життя. У такій ситуації студент не може навчатися і шукає змогу знайти собі інший варіант для проживання. В такому випадку необхідно селити студентів у кімнатах по 2 осіб або збільшувати площу кімнат, щоб у кожного студента був особистісний простір.

 

Давайте просто положимся на государство!

 

 

«Перемен требуют наши сердца,

Перемен требуют наши глаза…»

Виктор Цой

 

Давно уже не секрет, что мир не идеален. Виной тому проблемы, терзающие мир день ото дня. Точно так же не идеальна ни одна в мире страна, даже такая славная как Украина. Одной из миллиарда проблем, касающихся современной Украины, является проблема собственного жилья у студентов.

Стоит сразу заметить, что с этой проблемой сталкиваются далеко не все студенты, а в основном, приезжие. Местные же живут с родителями и до проблем иногородних им, разумеется, нет никакого дела. «Подумаешь, понаехали!..»

 

Модернізація та управлінські проблеми освіти

На даний час, як мені здаєтсья розуміють всі, що для подальшого життя потрібно дати дитині вищу освіту. Хоча можливо самі діти на перших етапах навчання в університеті не розуміють цього.Та я певна, що більшість студентів до закінчення неодноразово впевнюються в тому, що на вірному шляху.

Якщо говорити безпосередньо про рроль університету в українському суспільстві, то можу сказати наступне – університет в українському суспільстві займає одну з головних ролей. Адже кожна сім’я одинадцятикласника ставить питання: «А куди далі?В який навчальний заклад?А чи вистачить коштів?»

Також я певна, поки дитина не поступить до університету і не знайде позакінченню відповідну роботу, роль університету відводиться - одна з головних, до тогож не лише у житті батьків, а й у житті студента.

 
Більше статтей...
На правах реклами: всепоедем

Освітня бібліотечка

На правах реклами: