Get Adobe Flash player
Home Освіта та влада Вектори змін у середній освіті

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Вектори змін у середній освіті

Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

Середня освіта це те, через що повинен пройти кожен громадянин України. Тому необхідно, щоб вона приносила максимально можливу користь. Але нажаль зараз, вона залишається у кризовому стані. Нині учитель виконує сумнівну роль – він «знає у мільйони разів менше ніж інтернет». Підручники ж пишуться аби як і взагалі під сумнів підпадає їх необхідність. У чому взагалі має бути роль середньої освіти, якщо існують ЗМІ, що здатні дати набагато більшу і змістовнішу інформацію?

На мою думку, шкільна освіта повинна пройти ряд реформ. По-перше необхідно назавжди відмовитися від підручника, як єдиного критерію істинності. Якщо учень аргументовано говорить не так, як написано у книзі – це навпаки має бути приводом відзначення його креативності, високого творчого рівеня. Схоластика має залишитися там, де їй і місце – у Середньовіччі.

По-друге, вчитель в першу чергу має бути хорошим психологом, гуманістом і просто хорошою людиною. Він має стати другом для тих, хто навчається. Бо кожна дитина, це в першу чергу Людина. Суть освіти у тому, щоб допомогти становленню особистості, розвиненню її талантів тощо, а не в зазубрюванні формул чи правил. Зрозуміло, що це необхідні речі, але вони мають бути осмислені учнем, він має знати навіщо йому потрібно навчатися. А такого консенсусу можливо досягнути лише розмовляючи на одній мові.

По-третє, необхідно чи взагалі відмовитися від шкільної форми чи ввести єдину та зручну на всю школу. Бо якщо деякі батьки купують дітям костюми в бутіках, а інші змушені купувати неякісну форму на ринку, то який тут сенс? Чи коли дівчат змушують ходити у класичних спідницях чи шкільних брюках із тонкої тканини взимку? Чи не краще відмовитися від цього безглуздя і дозволити носити будь-який зручний одяг? Адже для виховання військової дисципліни існують спеціальні військові училища.

Щоб зрозуміти, якою має бути середня освіта, можна просто уявити теперішнього себе на місці дитини, що навчається у школі. Чи хотів би хтось, щоб від поганого настрою вчительки потрібно було вислуховувати її скарги, чи щоб вона дозволяла образи у Вашу адресу, навіть за невиконану домашню роботу? Тобто, тут по-четверте потрібне залучення батьків до процесу освіти дитини. Вони повинні негайно реагувати, якщо щось із вищеперерахованого має місце бути у стінах навчальних закладів. Школа – це місце, яке має пробуджувати радість пізнання, спілкування із друзями ти «друзями вчителями» (але звичайно без фамільярності, а навпаки з великою повагою до свої старших наставників.)

Фролова Юлія

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: