Get Adobe Flash player
Home Освіта та влада Я зробила б інакше ніж наш Міністр

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Я зробила б інакше ніж наш Міністр

Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

Сильна національна влада зможе об’єднати всіх, незалежно від партійної приналежності, для створення сприятливої інфраструктури, як матеріальної так і духовної бази (освіти)для майбутніх поколінь,що житимуть на теренах нашої держави.
Гарантом в цьому мають виступити освітні реформи, які зможуть сворити максимально зручні та без корупційні структури освітньої влади.
Скільки б не говорили про те, що нинішня система освіти є доброю, що вона дає хороші знання, що ми маємо багато вчених... Якщо ми це маємо, то чому ми сьогодні не є багатою державою? Успіх людей пропорційно залежить від їхньої освіченності, відтак від того, що держава може запропонувати цій самій людині в плані розвитку її рівня освіти.

Вся наша освіта збудована на тому,що люди отримують готові знання. Часто буває так, що люди складають іспити і, виходячи за двері, моментально забувають все. Освітня сфера погано орієнтується у площі, об'ємах, грошах і їх використанні. Знання є, але немає вміння ними скористатись. Європейська освіта є зовсім іншою. Вона базується на вмінні. Європейці давно навчилися працювати інноваційними методами, які побудовані на умінні системи освіти створити навчально-виховне середовище так, щоб дитина здобувала свої знання сама, бо тоді вона назавжди їх пам'ятає. Знання виникають через вміння їх здобувати.
Ми з острахом дивимось на Болонський процес, так само, як на незалежне тестування. Бо нас ніхто до цього не готував, тому, що основна частина правлячої системи не вчилися новітнім технологіям.
В той самий час потрібно боротися з браком кваліфікованих кадрів, готуючи нових спеціалістів високого рівня, яке матиме також фінансове підкріплення, і щоб ці самі підготовлені кадри,  які вже думають по-новому й перекваліфіковували людей так званої "старої закалки", а не лише мали роботу з дітьми. Потрібно розширювати кругозір.
Потрібно звернути увагу на старіння кадрів у системі освіти так, як на таку, м'яко кажучи, не високооплачувану роботу йде мало цих самих молодих, по-новому підготовлених спеціалістів. На сьогодні кількість приватних університетів дуже велика. Питання про розвиток приватної освіти в нашій країні після здобуття незалежності стало проблемним питанням, яке широко обговорюють по сьогодні. Приватні виші створюються через обмеженість фінансування, проблемою незадоволення потреб споживача в освітніх послугах так, як виділених коштів з бюджету не достатньо для нормальної роботи саме державних  установ. Негативним є і той фактор, що приватні вузи, завдяки своєму фінансовому становищу так сказати, переманюють кваліфіковані кадри, пропонуючи їм кращі умови, аніж ті, які пропонує держава в національних закладах…Залучення комерційних вузів в систему освіти може призводити до її руйнування, можна надати той фактор, що не всі мають змогу брати участь в навчальному процесі приватів. на сьогодні деякі не бюджетні навчальні заклади досі не змогли забезпечити якість освітньої підготовки в плані загального обсягу та в деякій мірі якості.

 

Отже, якби я була Міністором освіти і науки я б намагалась здійснити такі зміни :

-          Підвищити якість освіти шляхом  :

-          Збільшити рівень фінансування освіти;

-           -Скорочення кількості ВНЗ( наразі в Україні 350 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації (університети, інститути, академії), з яких 236 – державні, тоді як у Франції налічується всього  80 університетів  );

-          - підбору кваліфікованих кадрів та ;

-          Шляхом закриття непрофільних спеціальностей у профільних ВУЗах ( правознавство в КПІ );

-          Зацікавити молодих спеціалістів у роботі в освітніх закладах, забезпечити їх житлом та стартовим капіталом.

-          Підвищити статус вчителя у суспільстві , повернути йому повагу та авторитет .

-          Надити вчителю, викладачу статус державного службовця та підвищити зарплатню до європейського рівня ;

-          Пенсіонерам-освітянам- пенсії!

-          Боротьба з корупцією у ВНЗ та ;

-          Скоротити всі пільг при вступі у ВНЗ;

-          У навчальному процесі надати перевагу практиці, а не теорії ;

-          Підняти престижність технічних спеціальностей ;

-          Скоротити на до мінімуму кількість студентів заочної форми навчання ;

-          Надати студентам право самостійно обирати предмети ( 5 предметів на вибір) ;

-          Надати студентському самоврядуванню більш широких повноважень;

-          Підняти стипендії студентам;

-          Надати мотивацію для навчання студентів, шляхом створення грандів та стипендіальних програм  ;

-          Акцент на національному вихованню ;

-          Створити спеціальні заклади для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Мельник Юлія


Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: