Get Adobe Flash player
Home

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Біодизельне паливо зі шкіряних відходів

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

Чеські вчені з Університету Томаша Баті розробили технологію, яка перетворює високотоксичні шкіряні відходи на те, що, за їхніми словами, являє собою дешевшу і чистішу форму біопалива, аніж та, яка присутня зараз на ринку. 

Команда шукає дешевшу альтернативу чистим рослинним оліям і жирам, що використовуються в даний час для виробництва біопалива. Вони знайшли відповідь у відходах шкіряно-галантерейної промисловості. На думку дослідників, у них міститься субстанція, в якій присутні всі інгредієнти, необхідні для виробництва біодизельного палива.

“Принцип полягає в тому, щоб видалити гліцерин із жирів, замінити його простим метиловим спиртом , а тоді відокремити гліцерин від дизельного палива, а в нашому випадку – також відокремити білок, необхідний для подальшого використання у нашому винаході”, – каже професор Карел Коломазнік.

Оскільки відходи шкіряно-галантерейної промисловості містять, як правило, токсичні речовини, що їх важко утилізувати без шкоди для довкілля, винахід чеських дослідників допомагає також розв‘язати екологічну проблему.

“Обробляючи таким чином відходи шкіряної промисловості, ми розв‘язуємо серйозну екологічну проблему. Спалювати їх дуже небезпечно, адже діоксиди та оксиди азоту, які утворюються під час цього, – назвичайно шкідливі для довколишнього середовища”, – каже далі вчений.

Беручи до уваги високу токсичність утилізації відходів шкіряно-галантерейної промисловості, винахід чеських вчених може стати для неї справжнім благом. Адже завдяки йому відходи перетворюються на суспільно-корисний продукт.
Copyright © 2015 euronews
Джерело: http://ua.euronews.com

На правах реклами: tretinoin cream

Освітня бібліотечка

На правах реклами: