Get Adobe Flash player
Home

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Директор - це привілей чи відповідальність?

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Чому в Україні, а зокрема у Львові, такий низький рівень управління кадрами? Невже керівники не спроможні знайти правильний і потрібний підхід до працівників? Це можна дуже легко пояснити. В нас кожен, хто відкриває власну справу і набирає штат, вважає, що йому не потрібні додаткові знання з психології, управління та інших наук. Це лінь чи просто економія коштів? Давайте розглянемо ситуацію детальніше на прикладі роботи іноземних компаній.

В Сполучених Штатах Америки до персоналу дуже уважний підхід. Для нього розробляються спеціальні системи навчання, з ним працюють психологи і успішні люди, що підвищує ефективність роботи і результативність. Відповідно, такий персонал цінують і стараються не втратити.

Психологія управління (галузь, яка і використовується в роботі з працівниками) вивчає всі закономірності організації та управління діяльністю. Вона спрямована на забезпечення відповідних і оптимальних психологічних (а також соціальних) умов, проектування організаційних структур, функціональних систем, створення програм впливу, вдосконалення психо-соціального клімату, підвищення комунікативної компетентності керівників, подолання психологічних бар’єрів перед нововведеннями і ще багато іншого. Ця наука охоплює дуже широкий спектр роботи з людьми в діловій сфері. Якщо є на підприємстві спеціалісти, які нею володіють і вміють правильно і результативно подати це всім працівникам, то потенціал компанії виростає в багато разів. Але в нас чомусь про це навіть не думають. Ну, є хіба одиниці фірм, на яких це використовується, і то переважно в мережах крупних магазинів або в “пірамідальних структурах” (побудова бізнесу на пошуку клієнтів, які в свою чергу також знаходять наступних і таким чином утворюється так звана піраміда, в якій найбільший прибуток отримує той, хто стоїть в витоку цілої гілки розгалуження). Прикладами таких компаній являються мережа магазинів побутової техніки “ELDORADO”, компанія по виготовленню побутової хімії, косметики та харчових добавок “AMWАY”, косметичні виробники “AVON” та  “ORIFLAYM”. Але й у них все спрямоване не на якісний результат роботи, а на кількісний. А в цьому є велика різниця. Бо великі компанії працюють не тільки над грошовим оборотом, а й над статусом.

Часто дивуються, чому в нас люди так тримаються за робоче місце? Невже їм так добре працювати за “копійки”? На жаль, не через це. Просто бояться, що їх виженуть, а роботу знайти не так вже й легко. Дивує, що українські роботодавці так не цінують штат і сповільнюють за рахунок цього свій розвиток. До Америки та Європи нам ще далеко, але пора би вже навчитись брати хороший і ефективний приклад, а не діяти по давно нерезультативній системі.

Працівник - лице фірми. А вже начальство повинне піклуватись про те, як воно буде виглядати.

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: