Get Adobe Flash player
Home

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Sepios - робот-амфібія

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

Фахівці з лабораторії автономних систем Швейцарського федерального технологічного інституту спеціалізуються на виготовленні роботів, оснащених унікальною кострукцією, яка робить їх анітрохи не схожими на інших андроїдів.

Новий плавучий робот Sepios, проект студентів із Цюриха, оснащений унікальною системою пересування – за допомогою синхронізованих рухів чотирьох плавників, розташованих уздовж його тіла.

“Для управління роботом використовується так звана “космічна миша”, яка відкриває перед ним шість ступенів свободи переміщення у просторі. Так, якщо йому потрібно пірнути, ми робимо потрібні маніпуляції з мишею, і, як бачите, робот пірнає чітко вниз, – розповідає учасник студентського проекту Алессандро Шаппі. – Для зворотного дайвінгу натискаємо на передню частину миші і бачимо, як здіймаються чотири хвилі, що штовхають його допереду. Те ж саме – у зворотному напрямі”.

Найцікавішим є те, що завдяки такій унікальній рухомій системі робот не відчуває жодних труднощів під час руху ділянками, що заросли густими водоростями, як от морська капуста, що є жахіттям для будь-яких підводних апаратів.

Крім того, під час руху Sepios створює мінімальну кількість коливань у воді, що робить його ідеальним для проведення спостережень за морською флорою і фауною.

“Коли ми запустили його у море біля берегів Франції, він без будь-яких труднощів пройшов крізь щільні зарослі морської капусти. До того ж, ми мали змогу провадитит зйомку за допомогою бортової камери і вносити дані до нашого ноутбука та використовувати їх для управління”, – каже ще один учасник студентського проекту Мартін Мьоллер.

У корпусі робота встановлено блоки обробки інформації, яку збирають усілякі можливі датчики та інші пристрої для спостереження. А спеціальні щупальця-маніпулятори дають змогу значно розширити сферу його застосування.

Джерело: Copyright © 2015 euronews

На правах реклами: Электротехническая продукция и кабель телефонный тппэп

Освітня бібліотечка

На правах реклами: