Get Adobe Flash player
Home Стажування, тренінги, семінари Регіональна літня академія "Демократія у школі" (Сулеювек/Варшава, Польща)

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Регіональна літня академія "Демократія у школі" (Сулеювек/Варшава, Польща)

Рейтинг статті: / 0
НайгіршеНайкраще 

11 - 19 липня 2015 у Польщі відбудеться регіональний тренінг з виховання демократичної громадянськості і освіти в галузі прав людини для директорів шкіл, викладачів та представників громадськості.

Регіональна літня академія організована спільно Радою Європи, Міністерством народної освіти Республіки Польща, Центром розвитку освіти Республіки Польща та Європейським центром Вергеланд за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.

В основі Регіональної літньої академії лежить загальношкільний підхід. Він полягає в об'єднанні зусиль вчителів і директорів середніх шкіл, а також представників місцевих громадських організацій, установ підвищення кваліфікації вчителів та батьківських комітетів з метою створення інклюзивної, демократичної атмосфери в класах, школах і спільнотах. У час, коли відбувається конфлікт на сході України і посилюється напруженість у всьому регіоні, Академія сприяє діалогу і співпраці між учасниками програми - жителями країн Східного партнерства, Росії та Польщі.

Цілі і завдання

Літня академія спрямована на просування демократичної культури в школах в країнах-учасницях, шляхом розвитку потенціалу фахівців сфери освіти та представників місцевих громад у застосуванні принципів і практик ВДГ/ОПЛ (виховання демократичної громадянськості і освіта в галузі прав людини) в школах і місцевих громадах. Програма ставить перед собою наступні завдання:

 стимулювати учасників до обговорення їх професійної діяльності і різних аспектів шкільного життя з урахуванням принципів ВДГ/ОПЛ;
 надати підтримку розробки та здійснення місцевих проектів в області ВДГ/ОПЛ, спрямованих на створення демократичної культури в школі;
 сприяти обміну досвідом та передовою практикою в області ВДГ/ОПЛ;
 сприяти встановленню і розвитку співпраці між усіма учасниками навчального процесу, а також між країнами-учасницями;
 сприяти подальшому розвитку мережі фахівців у сфері ВДГ/ОПЛ;
 допомогти учасникам використовувати принципи Хартії та навчальні матеріали Ради Європи з ВДГ/ОПЛ у своїй педагогічній практиці.

Загальний підхід і структура навчання

Модель Академії ґрунтується на матеріалах Ради Європи. Використовуючи загальношкільний підхід, вона спрямована на різні сфери шкільного життя, такі як компетенції вчителів, методика викладання, правління в школі і партнерство з місцевим співтовариством. Літня академія складається з трьох етапів:

Етап 1: Підготовчий дистанційний етап - введення в навчання (травень - червень 2015)
Даний етап передбачає підготовку до стаціонарного семінару. Основна мета цього етапу - допомогти учасникам познайомитися один з одним і з деякими навчальними посібниками Ради Європи, в яких розкриваються концепції, підходи, а також пропонуються практичні заняття з ВДГ/ОПЛ.

Етап 2: Стаціонарний семінар (11 - 19 липня 2015)
Центральним елементом Академії є стаціонарний семінар, учасники та тренери якого отримають можливість зустрітися та обмінятися досвідом застосування ВДГ/ОПЛ, а також запланувати необхідні зміни на майбутнє.

Етап 3: Подальша робота (вересень 2015 - травень 2016)
На даному етапі учасники отримають підтримку у розробці і здійсненні місцевих проектів в області ВДГ/ОПЛ, спрямованих на вирішення певних проблем в їх школах та спільнотах. Проекти необхідно буде реалізувати протягом 2015/2016 навчального року. В рамках даного етапу всі команди постійно будуть отримувати необхідну підтримку через дистанційну платформу EWC Share & Connect. Окрема увага буде приділятися обговоренням і обміну досвідом, а також створенню мережевої співпраці між учасниками.

Цільові групи і профіль учасників

До участі в Академії запрошуються команди, що складаються з трьох учасників. До складу кожної команди повинно увійти два представники однієї школи: директор і вчитель, а також представник громадськості. Представник громадськості повинен бути включений в роботу однієї з таких організацій: 1) батьківський комітет даної школи, 2) неурядова організації, яка співпрацює з даної школою, 3) установа підвищення кваліфікації/підготовки вчителів даного району.

До участі в Літній Академії запрошуються команди з наступних країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна (країни Східного партнерства), Польща і Росія.

Робочі мови
Під час пленарних сесій та практичних занять буде забезпечений англійсько-російський і російсько-англійський синхронний переклад. Всі учасники повинні вільно володіти, принаймні, однією з робочих мов на рівні, що дає можливість брати активну участь у навчанні.

Процедура подачі заявок та відбору

Бланк анкети-заявки розміщений за адресою: www.theewc.org

Заявки приймаються до 30 січня 2015р.

Дорожні та інші витрати

Навчання, проживання та харчування учасників безкоштовне. Проживання, харчування та заходи в рамках програми покриваються приймаючою стороною.

Компенсація транспортних витрат для участі в Академії здійснюється Центром розвитку освіти. Витрати, пов'язані з отриманням візи в Польщу не включаються в транспортні витрати. Особи, які пройшли конкурсний відбір, будуть проінформовані про процедуру повернення грошових коштів.

На правах реклами: Котлы газовые настенные двухконтурные, газовый котел отопления настенный

Освітня бібліотечка

На правах реклами: